fbpx

בדיקת נאותות

שקיפות לפני הכל 

בדיקת נאותות היא תהליך בו נערכת בדיקת חברה או פעילות עסקית של החברה לצורך בחינת השקעה. המטרה של בדיקת הנאותות – הקטנת סיכון שבביצוע מהלך עסקי, כמו רכישה או הנפקה ציבורית, על ידי בירור מקיף של מצב החברה, נכסיה ופעילויותיה. תהליך בדיקת נאותות כולל בד"כ בחינה חשבונאית ומשפטית, זיהוי הזדמנויות וסיכונים עסקיים, וניתוח תחזיות לפעילות החברה.

בדיקת הנאותות נועדה להעריך את כל ההיבטים העסקיים והמשפטיים של המהלך העסקי במטרה לקבוע את כדאיות העסקה עבור המשקיע. תוצאות בדיקת הנאותות – "תשקיף החברה" חושף למשקיע מידע על החברה או העסקה ומאפשרת לו לבצע החלטה מושכלת מבוססת נתונים. לפיכך ברור שהליך בדיקת הנאותות נעשה תמיד בשלב מוקדם לפני החתימה על ההסכם או העברת כספים כלשהו כחלק מהעסקה המתגבשת. צוות המומחים שלנו ישמח לייעץ לכם בנושא.

ליצירת קשר בנושא בדיקת הנאותות >>

 

מהי בדיקת נאותות ?

בדיקת נאותות הנקראת גם שקידה נאותה, היא עריכה של דוחות כספיים כלכליים על ידי רואה חשבון לגוף מסוים, לפי דרישת לקוח ומטרתה היא סיוע ללקוח לקבל החלטות בקשר לרכישה או השקעה בגוף זה

בדרך כלל בדיקת-הנאותות מתבצעת על נתוניו הכספיים של העסק הנבדק לפני החלטת המזמין האם לבצע את הרכישה או ההשקעה לגביה הוא מתלבט. לעתים בדיקה זו מתבצעת לפני נתינת אשראי לגוף הנבדק או לפני כל התקשרות אחרת.

על פי רוב, תבוצע בדיקת הנאותות החשבונאית על נתוניהם הכספיים של עסקים בטרם יחליט מזמין הבדיקה לרכוש או להשקיע בחברה או בעסק. כמו כן, יכול ותוזמן בדיקה כזו בטרם יינתן אשראי לגוף הנבדק או בטרם תבוצע עמו כל התקשרות משמעותית אחרת.

בגמר בדיקת הנאותות יקבל הלקוח המזמין דוח כספי כלכלי של הגוף שנבדק שיכלול גם התייחסות לנושאים נוספים שאינם כלכליים כגון : סיכונים, חשיפות, איומים, התקשרויות, התחייבויות תלויות,וכדומה.

במהלך בדיקת נאותות יבצע רואה החשבון בחינה וניתוח מעמיק של התחיבויותיו ונכסיו המשמעותיים של העסק, גם על ידי פנייה ליועצים המשפטיים של העסק על מנת לברר את מעמדו המשפטי. יחד עם זאת מומלץ לבצע גם בדיקת הנאותות משפטית על ידי עורך דין מומחה בתחום.

בנוסף ינתח רואה החשבון את נתוני האשראי של העסק, יבחן אסמכתאות על מנת לבסס טענות של בעל העסק בפני הלקוח. כמו כן יבצע רואה החשבון סקירה של פרוטוקולים והסכמים וכן יבצע בדיקות נוספות הרלוונטיות לניתוח ובירור מצבו של העסק מכיוונים רבים משמעותיים ללקוח מזמין העבודה.

במקרים רבים מסייעת בדיקת הנאותות ללקוח המשקיע לקבל או להימנע מהחלטה חשובה, להשקיע או לסגת מכוונתו להשקיע בעסקה כזו או אחרת. לעתים מסייעת בדיקת הנאותות ללקוח להחליט על ביצוע העסקה במחירים נמוכים ונוחים יותר.

לעתים התוצאה של בדיקת נאותות תאשר ללקוח שהעסקה שביקש לבדוק הינה  אטרקטיבית וטובה במיוחד. לכן בכל מקרה בו לקוח מתלבט בקבלת החלטה של השקעה משמעותית בעסקה או ברכישה הוא יצא נשכר מכך שהזמין בדיקת נאותות חשבונאית. מומלץ וכדאי לכל לקוח לשקול בדיקת נאותות חשבונאית שמחירה אינו גבוה במקרים בהם הוא עומד להשקיע סכומי כסף גדולים בעסקה שאינו מכיר את כל האינפורמציה הנלווית לעסקה מצידו של מציע העסקה.

מי מבצע בדיקת נאותות חשבונאית ?

ניתן בקלות לאתר באינטרנט משרד של רואה חשבון, המספק שירות בדיקות נאותות חשבונאיות, על ידי צוות של רואי חשבון מומחים, בעלי תואר אקדמי בכלכלה, או במנהל עסקים.

 

משרד רואי חשבון אלי מנחם ושות'
משרד רואי חשבון אלי מנחם ושות' - חדר ישיבות

שירותים נוספים

יעוץ ותכנון מס

אנחנו מזמינים אתכם להשתמש בשירותי ייעוץ המס שלנו שיסייעו לכם בנושאים כמו תיאומי מס, החזרי מס ועוד.

בקורת דוחות כספיים

דוחות כספיים מציגים את מצבה הפיננסי של החברה בתום שנת הכספים, תוצאות פעילות החברה בתקופת הדוח.

דוחות אישיים

דוחות שנתיים למס הכנסה הם מעבר למילוי פרטים וחשוב לראות את התמונה הכוללת של הוצאות והכנסות ומהי דרך הניווט הנכונה ביותר.

חשבות שכר

הפעולות והתהליכים הנדרשים לחשב עלויות שכר עובדים וזכאות עובדים, סכומי הכסף הנדרשים לתשלומים והפרשות. 

הצהרות הון

דוחות כספיים מציגים את מצבה הפיננסי של החברה בתום שנת הכספים, תוצאות פעילות החברה בתקופת הדוח.

הנהלת חשבונות

אנחנו כאן כדי שתהיו בטוחים שהעסק שלכם פועל על פי חוק מול רשויות המס – מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי.

ייצוג מול רשויות המס

כמו שאר הלקוחות אותם אנחנו מלווים, מהיום הראשון שתצטרפו אלינו נתחיל לייצג אתכם  מול רשויות המס.

גישור ובוררות

קיימות מספר אפשרויות לפתרון סכסוכים עסקיים כאשר היעילות והטובות ביותר הן בוררות וגישור.

0
שנות ניסיון
% 0
שירות
% 0
טכנולוגי
0 +
לקוחות פעילים

תאמו פגישה עכשיו

יש לכם שאלות? אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונענה בהקדם.

מוזמנים להיות חלק ממשפחה מאוחדת

דילוג לתוכן