fbpx

הערכות שווי

הערכה מדויקת. תוצאות מדויקות.

הערכת שווי חברות נעשית במקרים של מחלוקת בין בעלי מניות בעת סכסוך עסקי, במקרה מכירה או רכישה של החברה, בהקמת חברת סטארטאפ, בתהליך ביקורת סוף שנה ומקרים נוספים. ניתוח שווי הנכסים הפיננסיים או ביצועי החברה בשנים הקודמות אינם מספיקים בהערכת שווי חברה וחובה גם לדעת איך לתכנן קדימה בהתאם לניתוחי שוק ונוסחאות ייעודיות ייחודיות. הערכת שווי חייבת להיות מדויקת והשגת התוצאה הטובה ביותר היא ללא ספק תוצאה של ניסיון רב, מומחיות, ידע טכני וחושים בריאים בעסקים. הצוות שלנו כולל מומחים בעלי ניסיון וידע מעמיק בתחומי פעילות שונים המבטיחים את השגת התוצאות הטובות ביותר בכל הערכת שווי שמתבצעתתחת אחריות המשרד.

ליצירת קשר בנושא הערכות שווי >>

 

מהן הערכות שווי ?

בעולם העסקים נדרשת זהירות יתרה בעת קבלת החלטות שמשמעותן היא השקעה עצומה בעסקה כזו או אחרת. כגודל ההשקעה כן גודל הרווחים או ההפסדים. לא פעם שומעים על עסקאות שאינן כשרות וחוקיות, או על אנשים שהשקיעו בעסקאות מפוקפקות ואיבדו כסף רב.

באם אתם נמצאים בפני החלטות חשובות ומשמעותית בגין השקעה רצינית ברכישה או בעסקה כזו או אחרת, כדאי ומומלץ לנקוט במשנה זהירות ולהזמין את כל הבדיקות הנדרשות על מנת להיות בטוחים שהעסקה המוצעת אכן מיטבית עבורכם. ניתן להיעזר בשירותיו של רואה חשבון מוסמך ומקצועי ועדיף שעה אחת קודם על מנת שתקבלו את כל האינפורמציה הנדרשת כולל הערכות שווי, על מנת להיות שלמים עם ההחלטה שתקבלו.

הערכות שווי של חברה או עסק נדרשים בדרך כלל על מנת לקבוע את שוויו של העסק או החברה. במקרים מסוימים נדרש רואה חשבון לבצע הערכת שווי של חברה או עסק כזה או אחר. ברוב המקרים הערכות שווי נעשות לחברות המוכרות מניות. לצורך כניסתו של משקיע או לעתים לצורך פיצויו של שותף שהחליט לפרוש.

ניתן לראות לפעמים זוגות שמתגרשים שהינם בעלי עסקים, הנדרשים לעריכת שוויה של החברה או העסק שברשותם, על מנת לכלול את שוויו באיזון משאבים לפני הגירושין.

במקרים אחרים נדרשת הערכת שווי לחברה למטרה של מיזוג חברות. או במטרה לערער על גובה שומת מס בגין מכירתן של מניות ועוד.

על מנת לקבוע שווין של מניות חברה עבור רכישתן או עבור מכירתן, נדרש מרואה החשבון לבצע הערכת שווי חברה. במקרה זה שווים של המניות מחושב בהתאם לאחוז ההחזקה בהן מכלל המניות ומוכפל בשווי החברה שחושב.

רואה חשבון המבצע הערכת שווי חברה, אינו מפיק תוצאות מדויקות של שווי חברה, אלא הערכה, שכן ההערכה מחושבת על בסיס נוסחאות כלכליות המקובלות בתחום.

הערכים המחושבים מבוססים על נתונים אמיתיים הכלולים בדוחות הרווח וההפסד של החברה בשנים האחרונות וגם על נתוני הרווח וההפסד החזויים לעתיד. אותם מעריכים על סמך ניסיון עבר ועל סמך מצבו הנוכחי של התחום בו פועלת החברה ועל המשק הכלכלי בכללותו.

הבדיקות של הערכת שווי כוללו בחינת תזרים המזומנים של החברה, בנוסף יאותרו התחייבויות קיימות וגם עתידיות ויסקרו חוזים שיתכן וישפיעו על ההכנסות וההוצאות של החברה. עוד יבחנו הנכסים המוחשיים של החברה וגם הבלתי מוחשיים, מההיבט של בעלות, שווי ויכולת לייצר הכנסה עבור החברה ועוד.

 

משרד רואי חשבון אלי מנחם ושות'
משרד רואי חשבון אלי מנחם ושות' - חדר ישיבות

שירותים נוספים

יעוץ ותכנון מס

אנחנו מזמינים אתכם להשתמש בשירותי ייעוץ המס שלנו שיסייעו לכם בנושאים כמו תיאומי מס, החזרי מס ועוד.

בקורת דוחות כספיים

דוחות כספיים מציגים את מצבה הפיננסי של החברה בתום שנת הכספים, תוצאות פעילות החברה בתקופת הדוח.

דוחות אישיים

דוחות שנתיים למס הכנסה הם מעבר למילוי פרטים וחשוב לראות את התמונה הכוללת של הוצאות והכנסות ומהי דרך הניווט הנכונה ביותר.

חשבות שכר

הפעולות והתהליכים הנדרשים לחשב עלויות שכר עובדים וזכאות עובדים, סכומי הכסף הנדרשים לתשלומים והפרשות. 

הצהרות הון

דוחות כספיים מציגים את מצבה הפיננסי של החברה בתום שנת הכספים, תוצאות פעילות החברה בתקופת הדוח.

הנהלת חשבונות

אנחנו כאן כדי שתהיו בטוחים שהעסק שלכם פועל על פי חוק מול רשויות המס – מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי.

ייצוג מול רשויות המס

כמו שאר הלקוחות אותם אנחנו מלווים, מהיום הראשון שתצטרפו אלינו נתחיל לייצג אתכם  מול רשויות המס.

גישור ובוררות

קיימות מספר אפשרויות לפתרון סכסוכים עסקיים כאשר היעילות והטובות ביותר הן בוררות וגישור.

0
שנות ניסיון
% 0
שירות
% 0
טכנולוגי
0 +
לקוחות פעילים

תאמו פגישה עכשיו

יש לכם שאלות? אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונענה בהקדם.

מוזמנים להיות חלק ממשפחה מאוחדת

דילוג לתוכן