fbpx

תכנית עסקית

סוללים את הדרך להצלחה

תכנית עסקית חשובה ונחוצה לכל עסק. בעזרת התכנית העסקית יכול כל עסק להציב לעצמו מטרות ברורות והגיוניות ובכך לצמצם את הסיכוי לכישלון ומשם לעלות על הנתיב הבטוח להצלחה. הכנת תכנית עסקית נעשית לרוב כאשר נבחנת הקמה של עסק חדש או הרחבת פעילות של עסק קיים. מעסקים קטנים ועד מיזמי היי טק או סטארט אפים תכנית עסקית היא חובה מאחר ורק בעזרתה ניתן להפוך רעיון גדול לבר ביצוע – עסק ללא תכנית עבודה מסודרת לא יכול להתקיים, ולכן חובה להכין תכנית עסקית שלמעשה נחשבת לאבן דרך משמעותית בחשיבותה בעולם העסקים להתוויית דרך ברורה בפני מנהלי העסק, יזמים ומשקיעים. בשורה התחתונה התכנית עוסקת ברעיון העסקי, בתיאור התחום, השירות, המוצר, המתחרים, המודל העסקי ובתחזית פיננסית לשנים הבאות של העסק.

 

תכנית עסקית

תכנית עסקית היא תכנית כלכלית אותה מבצעים לקראת הקמתו של עסק או לקראת כניסה לתחום חדש או הרחבת הפעילות של העסק. במקרים אלו נדרשת הערכתן של ההשקעות הנדרשות, של צרכי ההון החוזר ושל תזרימי המזומנים הצפויים ,כמו כן מהווה תכנית עסקית מסגרת תקציבית עבור ההשקעה המתוכננת.

על מנת לבצע תכנית עסקית ניתן להתקשר עם רואה חשבון מקצועי יעיל ואיכותי המתמחה בהכנתה של תכנית עסקית עבור כל עסק עתידי או הרחבתו של עסק קיים. השירות אותו מספק רואה החשבון כולל לימוד מדויק של כל פרטי העסק והאינפורמציה הרלוונטית לגבי הקמתו או הרחבתו. וכן השג כל הפרטים הנחוצים כגון סוג התחום בו פועל העסק , מהות השירותים והמוצרים שמספק העסק וגם הרכבן של הוצאות תפעוליו והוצאות הנהלה כלליות עבור העסק. בנוסף על רואה החשבון לקבל נתונים על מבנה האשראי של העסק כולל התייחסות לאשראי של ספקים ולקוחות שונים. וגם תזרימי המזומנים בעסק וכן פרטים לגבי עובדי מפתח חשובים וכל הכלול ביתרונותיו וחסרונותיו של העסק.

בנוסף לנתונים הנאספים מהלקוח מזמין העבודה, יוזם רואה החשבון פניה לגורמים שונים לקבלת מידע על הענף בו פועל העסק ועל החולשות והחזקות שלו ועוד.

למי מתאימה התוכנית?

תכניות עסקיות נערכות בדרך כלל לתקופות של שנה, או שלוש או חמש שנים, על פי צרכיו של הלקוח ובהתאם לסוג התכנית הנדרשת כגון :

תוכנית עסקית שנתית – זוהי תוכנית המתאימה לעסקים חדשים והיא נערכת ברמה חודשית, בעיקר בגלל הצורך לבנות עת העסק ולהגיע לפרטים הרלוונטיים בזמן הקצר ביותר, כשהמטרה העיקרית היא בחינת כדאיות העסק והצבת היעדים והיכולת לעמוד בהם בטווח קצר.היתרונות הברורים של תכנית עסקית שנתית הם  שהיא נשענת על נתוני אמת ונתונים עתידיים שאפשר להעריך על סמך חוזים, על סמך הבנות עסקיות ועוד.

תכנית עסקית לשלוש שנים – זוהי תוכנית מורחבת הלוקחת בחשבון את נתוני האמת והתחזיות המחושבות על בסיסם ועל בסיס התוכניות של מנהלי העסק לעתיד הקרוב ובין היתר כוללת, העסקת סוכני מכירות, הוספת כוח אדם, השקעה ברכוש קבוע, מיזוג פעילות, רכישת פעילות נוספת וכדומה.

תוכנית זו מתאימה לעסקים קיימים שבעליהם רוצים לבחון התאמת הכדאיות וצרכי האשראי לתוכניות העסקיות שלהם בעתיד הקרוב.

תוכנית עסקית לחמש שנים – זוהי תוכנית מורחבת ,תוכנית כלכלית אסטרטגית לטווח ארוך המתייחסת ברובה לעתיד ולעתיד הרחוק , בדרך כלל היא מתבססת על תחזיות והערכות המבוססות על נתוני אמת.התוכנית מייצגת בעיקר יעדים אליהם שואף בעל העסק להגיע מכיוון שרוב הנתונים מבוססי הערכות בלבד.

 

 

משרד רואי חשבון אלי מנחם ושות'
משרד רואי חשבון אלי מנחם ושות' - חדר ישיבות

שירותים נוספים

יעוץ ותכנון מס

אנחנו מזמינים אתכם להשתמש בשירותי ייעוץ המס שלנו שיסייעו לכם בנושאים כמו תיאומי מס, החזרי מס ועוד.

בקורת דוחות כספיים

דוחות כספיים מציגים את מצבה הפיננסי של החברה בתום שנת הכספים, תוצאות פעילות החברה בתקופת הדוח.

דוחות אישיים

דוחות שנתיים למס הכנסה הם מעבר למילוי פרטים וחשוב לראות את התמונה הכוללת של הוצאות והכנסות ומהי דרך הניווט הנכונה ביותר.

חשבות שכר

הפעולות והתהליכים הנדרשים לחשב עלויות שכר עובדים וזכאות עובדים, סכומי הכסף הנדרשים לתשלומים והפרשות. 

הצהרות הון

דוחות כספיים מציגים את מצבה הפיננסי של החברה בתום שנת הכספים, תוצאות פעילות החברה בתקופת הדוח.

הנהלת חשבונות

אנחנו כאן כדי שתהיו בטוחים שהעסק שלכם פועל על פי חוק מול רשויות המס – מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי.

ייצוג מול רשויות המס

כמו שאר הלקוחות אותם אנחנו מלווים, מהיום הראשון שתצטרפו אלינו נתחיל לייצג אתכם  מול רשויות המס.

גישור ובוררות

קיימות מספר אפשרויות לפתרון סכסוכים עסקיים כאשר היעילות והטובות ביותר הן בוררות וגישור.

0
שנות ניסיון
% 0
שירות
% 0
טכנולוגי
0 +
לקוחות פעילים

תאמו פגישה עכשיו

יש לכם שאלות? אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונענה בהקדם.

מוזמנים להיות חלק ממשפחה מאוחדת

דילוג לתוכן